دانلود فیلم درخواست نهایی Margin Call با دوبله فارسی

دانلود فیلم درخواست نهایی Margin Call با دوبله فارسی

فیلم مارجین کال(Margin Call) یا کال مارجین اشاره به اصطلاح مارجین کال دارد، که کارگزاری یا بروکر پیغامی به معامله گر میدهد مبنی بر اینکه وجه تضمین درحال صفر شدن است. که به موجب این حالت به زودی معاملات شما بسته و آفست می شود و ضرر مالی بر شما تحمیل می گردد مگر آنکه حساب خود را شارژ مجدد کنید تا سطوح وجه تضمین شما بالارفته و از محدوده خطر دور شوید.

یکی از اهداف پیدایش پول، ساده شدن فعالیت های تجاری است. چرا که کمک میکرد به جای مبادلات پایاپای و کالا به کالا، مردم از اوراق بهادار برای انجام معاملات شان استفاده کنند. اما با پیشرفت تکنولوژی شکل پول از کاغذی به دیجیتال تغییر کرد و الان میتوان با کدهای صفر و یک پول جا به جا کرد بدون اینکه نیاز داشته باشید حتی به بانک بروید. در دوران حاظر ثروتمند کسی است که بر روی زندگی مردم قدرت و نفوذ دارد و فقط داشتن زندگی لاکچری دلیل بر ثروتمندی نیست. در این بین افرادی که در بازار بورس بازی رو خوب بلدند میتوانند از طریق کامپیوترشان روز به روز دلارهای بیشتری دربیاورند.

این فیلم اتفاقاتی را در بحران مالی سال ۲۰۰۸ طرح می‌کند که یک دورهٔ ۳۶ ساعته از فعالیت‌های یک بانک مهم سرمایه‌گذاری در وال استریت را نشان می‌دهد. و سعی دارد که بحران‌ مالی و حوادث پس از آن را با بهره‌گیری از حقایق و عناصر داستانی درام به تصویر بکشد. این فیلم یکی از مهترین فیلم‌ها برای شناخت نظام سرمایه‌گرایی است و به خوبی رفتار شرکت‌ها را در قبال بحران نشان می‌‍‌دهد که چگونه برای حفظ سرمایه‌ی خود دست به هرگونه اقدامی اعم از تعدیل نیرو و فروش سهام به مردم می‌زنند.

“مارجین کال” از یک کارگردان عالی استفاده می کند  که می تواند صحبت های مالی را به گفتگوی قانع کننده تبدیل کند. آنها همچنین می توانند عظمت آنچه اتفاق می افتد را منعکس کنند. درخواست نهایی کمی پرحرف است ولی سعی می کند آرام آرام بسیاری از مفاهیم و اصطلاحات مالی را برای تماشاگر توضیح دهد و برای اینکه این دیالوگ ها خسته کننده نشود، گارگردان ترفند های جالبی بکار برده. این فیلم موفق شد در رشتهٔ بهترین فیلم‌نامهٔ غیراقتباسی، نامزد جایزه اسکار شود.

امیر درویشی

Website:

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *